• Profil odborného učilišťa

Odborné učilište je edukačné zariadenie pripravujúce mládež so špeciálnymi výchovno-vzdelávacími potrebami tak, aby sa absolventi dokázali orientovať na trhu práce, úspešne sa zaradili do pracovného pomeru v robotníckych povolaniach ako i do spoločnosti a dosiahli čo najvyšší stupeň socializácie.

Škola zabezpečuje teoretické vyučovanie, ktoré prebieha dva dni v týždni a odborný výcvik, ktorý má dobu trvania tri dni v týždni. Výchova mimo vyučovania je zabezpečovaná v školskom internáte.

Na teoretickú výučbu je škola vybavená primeranou didaktickou technikou a názornými pomôckami. Praktické vyučovanie sa uskutočňuje v školských dielňach, ktoré sú vybavené strojným parkom, náradím, nástrojmi a materiálom, potrebným pre výučbu jednotlivých profesií.

Výuka v učebných odboroch trvá tri roky a podľa úrovne zvládnutia prípravy v štúdijnom odbore je ukončená úspešným vykonaním záverečnej skúšky a získaním výučného listu, alebo celkovým hodnotením a získaním osvedčenia o zaučení alebo zaškolení.

• Učebný odbor

31 78 G 01   Výroba konfekcie so zameraním na šitie odevov v odevnej konfekcii

Absolvent učebného odboru získava vedomosti o základných textilných surovinách, odevných a textilných materiáloch a ich efektívnom využití v príprave, realizácii a ostatných etapách textilnej a odevnej výroby. Osvojí si zručnosti v oblasti jednoduchých pracovných procesoch, v používaní menej náročných strojov a zariadení v textilnej a odevnej výrobe, v ostatných technických zariadeniach a nástrojoch výroby pri spracovaní jednotlivých druhov odevných, textilných výrobkov a konfekcie.

• Učebný odbor

36 86 G 03   Stavebná výroba so zameraním na murárske práce

Absolvent učebného odboru získaval vedomosti o jednoduchých  a pomocných odborných činnostiach v oblasti hlavnej a pridruženej stavebnej výroby pri výrobe stavieb, ich údržbe a rekonštrukcii, v oblasti výroby výrobkov a služieb v stavebníctve, ktoré súvisia s prípravnými jednoduchými a pomocnými stavebnými prácami v oblasti zemných prác, betonárskych prác, pri murovaní, omietaní, pri prestavbách budov, zatepľovaní. Je oboznámený s montážou a demontážou lešení, dopravou, skladovaním a prípravou materiálu, pomôckami, s pracovným náradím, s jednoduchou mechanizáciou, strojmi a zariadeniami v rozsahu vykonávaných prác a s ostatnými pomocnými dokončovacími prácami.

Učebný odbor pripravuje pracovníkov s kvalifikáciou robotníckeho povolania na vykonávanie všetkých pomocných stavebných prác.