• Návšteva Vojenského historického múzea

• Pri príležitosti výročia oslobodenia mesta Svidník 19. januára 1945 žiaci našej školy navštívili Vojenské historické múzeum. Múzejné oddelenie Svidník je súčasťou Vojenského historického múzea so sídlom v Piešťanoch. Svojou činnosťou nadväzuje na tradície Dukelského múzea, ktoré vzniklo v roku 1965. Priestory múzejného oddelenia boli slávnostne sprístupnené 4. 10. 1969 pri príležitosti osláv 25. výročia Karpatsko-duklianskej operácie.V objekte múzejného oddelenia sú expozičné, depozitárne a administratívne priestory. Vojenské historické múzeum - Múzejné oddelenie Svidník registruje v súčasnosti 10 114 zbierkových predmetov. Múzejné oddelenie sa špecializuje na dokumentáciu vojenských dejín Slovenska bezprostredne pred a počas 1. svetovej vojny vo Východných Karpatoch, medzivojnového obdobia a obdobia 2. svetovej vojny s akcentom na priebeh Karpatsko-duklianskej operácie, partizánske hnutie a oslobodzovanie územia Slovenska v rokoch 1944 - 1945. Na prezentáciu dokumentovaných reálií slúži pre návštevníkov centrálna expozícia. Žiaci boli expozíciou a výkladom pracovníka múzea nadšení. Veríme, že im návšteva múzea dala možnosť spoznať našu históriu.

• Vianočná besiedka

• Vianoce sú časom lásky, pokoja a radosti. Tak by sme mohli charakterizovať tieto nádherné dni naplnené očakávaním. V našej špeciálnej materskej škole sa tento vianočný čas spája s vianočnou besiedkou, ktorá sa uskutočnila dňa 20.12.2023. Okrem rodičov naše pozvanie prijal aj pán riaditeľ Mgr. Vladimír Kaliňák a zástupkyňa riaditeľa pani Mgr. Jana Petnuchová. Program bol sprevádzaný vianočnými piesňami, básňami a tancom. Pán riaditeľ obdaril deti sladkým balíčkom, ktorý bol veľkou odmenou za úsilie, ktoré deti vynaložili pri každodennom nacvičovaní programu. Po besiedke nasledovalo posedenie pri ktorom sme si všetci pochutnali na výbornej kapustnici. Dúfame, že sme aspoň trošku prispeli k vianočnej nálade všetkých prítomných hostí.

Zodpovední za akciu: Mgr. Lenka Katriňaková, Mgr. Monika Haleková