• Celoštátne športové hry chlapcov OU 2023

• Svidník 24. - 25. 05. 2023

Športovanie je v živote každého človeka niečo potrebné a zásadné, niečo, čo pomáha podporovať pocit priateľstva a solidarity. Osobitne významné je pestovanie športových aktivít  u žiakov so špeciálnymi výchovno-vzdelávacími potrebami, pretože podporujú tímového ducha, vzťah k pohybu, posúvanie vlastných limitov, socializáciu, šťastie a pohybovú gramotnosť. V dňoch 24.5.2023 - 25.5.2023 bola Spojená škola internátna vo Svidníku v spolupráci s Ministerstvom školstva, vedy, výskumu a športu SR a Združením Odborných učilíšť, špeciálnych škôl a špeciálnych výchovných zariadení na Slovensku organizátorom Celoštátnych  športových hier chlapcov OU. Zúčastnili sa ich žiaci  z rôznych kútov Slovenska. Svoje zastúpenie mali tieto školy: Spojená škola internátna Svidník, Spojená škola internátna Snina, Spojená škola internátna Medzilaborce, Odborné učilište internátne Nová Ves nad Žitavou, Odborné učilište internátne Poprad, Odborné učilište internátne Prešov, Spojená škola Trebišov, Odborné učilište internátne Mojmírovce, Spojená škola internátna Stará Ľubovňa, Spojená škola Dobšiná a Spojená škola internátna Rožňava. Súťažiaci si zmerali svoje sily v atletických disciplínach: beh na 100 m, beh na 1 500 m, štafeta 4 x 100 m, vrh guľou, skok do diaľky a v mini futbale. Súťažiaci sa s nasadením všetkých svojich síl aj napriek nepriaznivému počasiu púšťali do každej disciplíny. Nie vždy im to vyšlo podľa ich predstáv, ale veď tak, ako to povedal zakladateľ novovekých olympijských hier Francúz Pierre de Coubertin: „Nie je dôležité zvíťaziť, ale zúčastniť sa.“ Pre nás, ktorí sme tieto hry organizovali a pre vašich učiteľov ste víťazi všetci, pretože ste do jednotlivých súťaží dali celé svoje srdce. Najúspešnejšou školou bola Spojená škola internátna Stará Ľubovňa. Naši žiaci zo Spojenej školy internátnej vo Svidníku sa v celkovom hodnotení umiestnili na krásnom piatom mieste. Chlapci, sme na Vás hrdí!

• Prijímacie konanie do OUI a PrŠ

• „ Povedz mi a zabudnem, ukáž mi a zapamätám si, zapoj ma a porozumiem.”

Čínske príslovie

Školu vymysleli preto, aby poskytla skvelé vzdelanie všetkým ľuďom, teda aj tým, ktorí majú zdravotný problém. Naša škola patrí medzi takéto zariadenia. V dňoch 2.5.2023 a 9.5.2023 sa uskutočnili prijímacie pohovory do OUI a PŠ. Novinkou boli prijímacie pohovory do novozriadeného OUI pri Elokovanom pracovisku v Giraltovciach, ktoré prvýkrát privíta žiakov v školskom roku 2023/2024. V OUI získajú naši absolventi vzdelanie v dvoch odboroch: Výroba konfekcie so zameraním na šitie odevov a odevnej konfekcie (dievčatá) a Stavebná výroba so zameraním na murárske práce (chlapci). V PŠ poskytujeme vzdelanie, ktoré nie je profesijne zamerané na zvládnutie učebného odboru, preto po jej absolvovaní nezískavajú žiaci výučný list, ale vysvedčenie o absolvovaní praktickej školy so zameraním na pomocné práce v určitom odbore. Všetci žiaci, ktorí sa prijímacieho pohovoru zúčastnili ho zvládli úspešne a my sa na nich tešíme v  školskom roku 2023/2024.

Umiestnenie uchádzačov si pozriete na odkazoch vo formáte .pdf